Yhteystiedot

Seuran toimintaa yleisesti koskevat yhteydenotot puheenjohtajalle. Jäsenyysasioissa voitte lähestyä sihteeriä. Alue & Ympäristö -lehteen ja Versukseen kohdistuvat kysymykset, tarjoukset ja palautteet suoraan toimittajille. Kaikkiin johtokunnan jäseniin voi olla yhteydessä myös suoraan tiettyyn teemaan tai alueelliseen toimintaan liittyvien kysymysten tiimoilta. Yhteydenotot pyydetään ensisijaisesti sähköpostitse.


Yhteystiedot

Puheenjohtaja Roosa Wingström rmwwin@utu.fi 
Varapuheenjohtaja Marika Kettunen marika.kettunen@oulu.fi
Sihteeri Siiri Pyykkönen siiri.pyykkonen@utu.fisihteeri@ays.fi 
Taloudenhoitaja Maiju Ylönen maiju.ylonen@tampere.fi
Taru Lehtokunnas taru.lehtokunnas@tuni.fi, varalla Krista Willman krista.willman@tuni.fi
Linnea Blåfield linnea.m.blafield@utu.fi, varalla Kirsi Pauliina Kallio kirsipauliina.kallio@tuni.fi 
Uula Saastamoinen uula.saastamoinen@syke.fi, varalla Noora Pyyry noora.pyyry@helsinki.fi
Tanja Riekkinen tanja.riekkinen@oulu.fi
Virpi Pakarinen virpak@uef.fi

 

Alue ja ympäristö -lehden toimitus

Heikki Sirviö, päätoimittaja, heikki.sirvio@helsinki.fi 
Nina Nygren, päätoimittaja, nina.nygren@tuni.fi 
Maija Toivanen, toimitussihteeri, maija.toivanen@oulu.fi